sob: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (18.08): niehandlowa en

Aktywne rodziny na start!

Data dodania: 23 sierpnia 2016

Już za kilkanaście dni Atrium Reduta stanie się miejscem wspaniałej rodzinnej rozrywki.
Na mieszkańców stolicy czeka przygotowana przez Fundację „Zwalcz nudę” gra miejska, której głównym bohaterem będzie Kapitan Warszawa, a towarzyszącym rozgrywce wydarzeniem będzie rodzinny piknik z mnóstwem atrakcji.
Piknik „Aktywna Rodzina” jest współfinansowanym przez Miasto Stołeczne Warszawa cyklicznym projektem, który odbywa się w każdej dzielnicy miasta. Partnerem strategicznym wydarzenia na warszawskiej Ochocie zostało centrum handlowe Atrium Reduta. Event odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia, w godzinach 11.00-17.00.
Centralnym punktem imprezy będą rodzinne zmagania w grze miejskiej, której głównym bohaterem będzie sympatyczny Kapitan Warszawa. Zadania związane będą tematycznie
z warszawską Ochotą, a także kulturą, ekologią i historią. Na grających czekać będzie
10 punktowanych łamigłówek i zagadek specjalnych na sześciu stacjach. Trzy drużyny, które
w wyznaczonym czasie ukończą grę i zdobędą największą ilość punktów, otrzymają atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w rozgrywce, należy wcześniej zarejestrować się przez stronę internetową: www.zwalcznude.eu/aktywna-rodzina/. Zmagania rozpoczną się o 11.45, ogłoszenie wyników przewidziane jest dwie godziny później.
Grze miejskiej towarzyszyć będzie wielki rodzinny piknik, który odbywać się będzie od 11.00 do 17.00. W trakcie jego trwania będzie można m.in. zmierzyć się w kilkudziesięciu grach planszowych, takich jak „Kurzy Wyścig” czy „Molkky” od Tactic Games. Miłośników gotowania z pewnością zainteresują warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu na bazie produktów
z warszawskiego BioBazaru. Przygotowano też Kącik Małego Konstruktora, w którym będzie można tworzyć ciekawe budowle z różnorodnych materiałów.
Udział w grze miejskiej oraz pikniku rodzinnym jest bezpłatny. Szczegółowe informacje
o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: www.atrium-reduta.pl.