sob: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (16.06): niehandlowa en

Kolekcja szwedzkiej artystki dla marki DUKA

Data dodania: 26 stycznia 2018

Słowo „fika” w  języku szwedzkim oznacza dokładnie „picie kawy” stąd też seria zawiera produkty dedykowane głównie przerwie kawowej, tj. naczynia takie jak porcelanowe kubki, miski, pojemniki do przechowywania, a także tekstylia i tace. Cały asortyment doskonale się uzupełnia, a co za tym idzie, możliwe jest łączenie poszczególnych elementów i tworzenie unikatowych zestawów.
Cechą wyróżniającą nową ofertę jest to, że została ona zaprojektowana przez szwedzką artystkę – Lindę Svensson Edevint. Tworząc kolekcję dla marki DUKA, Szwedka postawiła na proste formy i odważne wzornictwo. Inspiracja do wzorów ozdabiających produkty została zaczerpnięta z natury, a całość połączono z żywymi kolorami, które nadają serii pozytywny, energetyczny wydźwięk.
Pełne hasło nowej kampanii DUKA to „Fika – A Swedish cure for Mondays”.
FIKA celuje w umiejętność cieszenia się z krótkich przerw w ciągu dnia, czasu który można spędzić z najbliższymi przy kawie lub herbacie delektując się prostymi daniami. Założenia kolekcji idealnie wpisują się w tak popularną ostatnio, skandynawską filozofię „hygge”, czyli tworzenie atmosfery komfortu i przytulności oraz doceniania drobnych przyjemności. Seria świetnie sprawdzi się  podczas posiłków z przyjaciółmi lub jako prezent.
Zapraszamy do sklepu DUKA w Atrium Reduta!